Noc s Andersenem

03.04.2017
Letošní nocování v naší knihovně se neslo v duchu klasických pohádek. Dětští kamarádi knihovny z řad starších dětí připravili pro nejmenší děti z obce pohádkovou cestu. Pohákové úkoly se vydalo plnit 93 dětí. Děti, které úspěšně vyplnily úkoly, byly pozvány na večerníček v knihovně. Starší děti si připravily představení www.blbnemevknihovně.cz, jenž se skládalo z humorných parodií na klasické pohádky. Nečekaný a neuvěřitelně velký počet diváků předvedl velkou dávku trpělivosti a hravosti, když se dokázali vměstnat do malého prostoru improvizovaného hlediště. Podle mohutného potlesku lze soudit, že mělo představení u diváků úspěch a pobavilo děti i jejich dospělý doprovod.
Další část večera probíhala v užším kruhu návštěvníků knihovny. V knihovně nocovalo 15 dětí, které si nocování vysoutěžily a 15 náctiletých pomocníků z řad herců večerníčkového představení, 1 knihovnice a jeden dospělý dozor. Na děti čekal další program v podobě tomboly, her a čtení, čtení a čtení až do rána.
Velký dík za přípravu pohádkové cesty, divadelního přestavení a následnou pomoc s programem nocování v knihovně patří Lence a Karolíně Haufové, Lence Lídlové, Klárce Egererové,, Báře Kolaříkové, Evce Karešové, Klárce Prouzové, Aničce a Alence Sojkové, Vendy Němečkové, Lucce Lídlové, Verče Léblové, Tomovi a Honzovi Seidlovi, Martinovi a Honzovi Žemličkovi, Zdenkovi Hladilovi, Tomášovi Holečkovi, Marianu a Robertovi Šustrovi, Filipovi Maňákovi a Janu a Vojtovi Němečkovi. Bez jejich pomoci by nebylo možné akci tak velkého rozsahu uspořádat.