INFORMACE PRO POMOC UKRAJINĚ

Obec Lomnice ve spolupráci s městem Sokolov zveřejňuje informaci ohledně pomoci Ukrajině. Sokolov je ve spojení s konkrétním městem na Ukrajině. Díky této komunikaci ví, jaké je momentálně ideální zacílení pomoci.

Pomoci můžeme všichni

Od pondělí 28. února bude zřízeno sběrné místo materiální pomoci pro Ukrajinu, a to na adrese Gagarinova 2048, 356 01 Sokolov (Chráněné dílny), které bude otevřené od pondělí do neděle v době od 10 do 18 hodinNa místo je možno přinést: teplé deky, polštáře, matrace (ideálně nafukovací), spacáky, karimatky, dětskou výživu (přesnídávky, umělá výživa, sušenky - vše k okamžité spotřebě), balené nápoje, hygienické potřeby (pleny pro děti i dospělé, vložky, ručníky, vlhčené ubrousky, zubní pasty, kartáčky, toaletní papír, mycí potřeby.

Dále také potraviny k okamžité spotřebě jako suchary, paštiky, masové konzervy (nikoliv těstoviny, mouku apod.).

Možné je nosit také svítilny, baterky, skládací lehátka, lékárničky, pláštěnky či dlouhé prodlužovací kabely.

Noste prosím pouze vyjmenované zboží Město Sokolov zajistí autobus na přepravu těchto věcí a zároveň zpět přiveze rodinné příslušníky zde již žijících ukrajinských občanů.

Město Sokolov eviduje zájemce s nabídkami soukromého ubytování. V případě, že chcete nabídnout prostory pro ubytování, pište na email: robert.doubek@mu-sokolov.cz
Do emailu uveďte adresu nabízeného ubytování, pro kolik osob může být poskytnuto a o jakou velikost ubytování se jedná.

Bezpečnostní Rada města Sokolova se sešla k projednání této situaci již dvakrát a děkuje každému občanovi našeho města, který se jakkoliv do pomoci pro Ukrajinu zapojí.

Více info na webu MVČR.